Ara
Whatsapp

Sık Sorulan Sorular

image
Güncel Sorular

Sorularınıza aşağıdan cevap bulabilirsiniz.!

 Seanslarımız ortalama haftada bir gerçekleştirilir; ancak çok özel durumlarda haftada 2-3 seans görüşme de yapabiliriz.

 Bunu bilemeyiz. Çünkü danışanlarımaıza sorduğumda çok değişik cevaplar alabiliyoruz. “İnternette araştırırken size ulaştım.", “Bir danışanınız tavsiye etti.”, “Evime en yakın siz vardınız.”, “Yüzünüz bana güven verdi.”, "Annenizle resminiz çok hoşuma gitti, ben de çocuklarımı çok severim.", "Yazılarınız tam beni anlatıyor.",  "Bu konuyu özellikle bir bayanla görşmek istedim.”, “İlaç kullanmak istemiyorum.”, “Hayat görüşü olarak sizi kendime yakın buldum.” gibi pek çok farklı cevaplar aldık. Bu cevapların ortak bir noktası var mı bilmiyorum. Anlaşılacağı üzere bu sorunun cevabını biz de sizin kadar merak ediyoruz...

Yaşadığınız psikolojik sıkıntılar artık sizin için çok zorlayıcı olduğunda terapi yardımı alabilirsiniz. Ancak bunun kesin bir ölçütü ve mutlaklığı yoktur. Yani “şu kadar gündür üzgünseniz terapi yardımı almalısınız” gibi bir cümle kuramayız size. Ancak şu kadarını söyleyebiliriz, psikoterapi bir “kendini anlama ve değiştirme” sürecidir aslında. Bu yüzden terapi için illa ki depresyon, panik bozukluk, kişilik bozukluğu gibi zor sorunlar yaşamak zorunda değilsiniz. Kendiniz ve hayatınız üzerine kafa yoruyorsanız her zaman psikoterapi size yardımcı olabilir.

Psikoterapi süresi, ele aldığımız konulara, sizin ve benim terapi sürecindeki tutumlarımıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden süre verme şansımız yok. 3-5 seanslık bir terapi süreci de 10-15 seanslık terapi süreci de mümkündür.

 Bu sorunun cevabı, terapiye hangi sorunla geldiğinizle çok ilintilidir. Bu yüzden öncelikle sizinle bir “terapi hedef listesi” oluştururuz. Terapi hedef listesi terapi süresince değişikliğe uğrayablir. Bu hedeflere ulaştığımız ölçüde terapide sona yaklaşmış oluruz. 

Aile terapisi, aile bireyleri arasında sağlıklı bir iletişim sağlamak amacı ile aile bireylerine verilen psikolojik destek hizmetidir. Aile bireyleri arasında yaşanan problemlere çözüm yolları aranabileceği gibi, tüm aileyi etkileyen aile bireylerinden birinin vefatı, evden ayrılışı ya da hastalık gibi konularda da destek hizmeti verilmektedir.

Aile / Evlilik terapisi almak isteyen çiftlerden bir tanesi seanslara katılım konusunda isteksiz ise, aile ve evlilik terapisi diğer eş ile yürütülebilir. Fakat çiftlerin birlikte katılmaları problemlerin çözümünü kolaylaştırmaktadır.

Merkezimiz randevu sistemi ile çalışmaktadır. Telefon numaralarımızdan bizleri arayarak randevu alabilirsiniz.

Aile ve evlilik terapisi, boşanma sürecindeki çiftlere de destek sağlayan bir terapi yöntemidir

E-bülten Aboneliği

Haber, Duyuru, ve her türlü gelişmeden haberdar olmak için e-bülten aboneliğini yaptırınız