damla kankaya
 Damla Kankaya, Lise eğitimini Almanya’da tamamladıktan sonra İstanbul Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümü`nden 2013 yılında onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Aynı yıl  Beykent Üniversitesi` nde yüksek lisansa başlamış ve uzmanlığını Klinik Psikolog olarak 2015 yılında mezun olarak yüksek lisans derecesini almıştır.

 

Uzmanlık tezini `Evli bireylerde aldatma eğilimi ve cinsel yaşantılar` üzerine tamamlamıştır.

 

Lisans eğitimi sırasında, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Sana Klinik Hastanesi(Almanya) ve Antalya Özel Olimpos Hastanesi’nde Psikolog olarak  birçok kurum ve hastanede staj yapmış ve kendini geliştirmeyi hedeflemiştir.Lisans Eğitimi süresince birçok Ulusal Kongre ve Üniversite Seminerlerine katılmıştır. Beykent Üniversite Psikoloji Klubün`nde 2012-2013 Yılları arasında asil üye olarak görev yapmıştır ve  farklı gönüllü projelerde yer almıştır.Bu sırada; Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Luisa Duss Psikanalitik Öykü Tamamlama Testi, Peabody Resim- Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Kent E.G.Y Testi, Catel 2A Zeka Testi, Cinsel Terapi Eğitimi, MMPI, WISC-R, BDT Eğitimi (Prof. Dr. Hakan TÜRKÇAPAR) , Rorschach Eğitimi (Prof. Dr. Kadir ÖZER) ve Aile ve Çift Terapisi Eğitimlerini tamamlamıştır.Birçok Sertifikasyon ve Eğitim Programlarına katılmıştır ve kendini halen geliştirmeyi hedeflemektedir.

 

Şuanda, PsikoTerap-İST Eğitim ve Danışmanlık Danışmanlık Merkezi’nde yetişkinlere yönelik; Bireysel, Cinsel, Aile ve Çift Terapileri alanlarında hizmet sunmaktadır.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir ve Türk Psikologlar Derneği (TPD) üyesidir.

PsikoTerap-İST Eğitim ve Danışmanlık Merkezi`nin kurucularından ve ortaklarındandır.

 

 

 

ALDIĞI EĞİTİMLER VE SAHİP OLDUĞU SERTİFİKLAR:

 

Cinsel Terapi Eğitimi

 
Aile ve Çift Terapisi Eğitimi
 
Psikodrama Temel Eğitimi
 
BDT Eğitimi (Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi)
 
 
Rorschach Test Eğitimi
 

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) 

 

WİSC-R (Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği)


Goodenough Harris İnsan Çiz Testi

Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi

Kent E.G.Y

Catell 2A zeka Testi

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

PeaBody Resim-Kelime Testi

Luisa Duss Psikanalitik Öykü Tamamlama Testi

 

Etiketler: