ONLİNE OKULLARDA ÇALIŞAN - ÇALIŞMAK İSTEYEN PSİKOLOG VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLAR İÇİN MESLEKİ DESTEK EĞİTİMİ
  
ONLİNE OKULLARDA ÇALIŞAN - ÇALIŞMAK İSTEYEN PSİKOLOG VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLAR İÇİN MESLEKİ DESTEK EĞİTİMİ

Eğitimin süresi: 8 SAAT

Eğitim Tarihi: 7 MART 2021

Eğitim Saati : 10:00 – 18:00

Kontenjan: 20 kişi

Ücret: 450 TL

Eğitim sonunda alınacak belge: Eğitim Sertifikası

Eğitim koordinatörü: Uzman Psk. Damla KANKAYA

Eğitimci : Uzm.Psk. Funda Egeli BORA

Eğitimin Amacı:

Bu eğitim ile katılımcıların, okul psikologluğu ve psikolojik danışmanlığı noktasında; mesleki yatkınlık kazanmaları, en çok karşılaşacakları problemler ile ilgili çözüm yollarını bulmalarını, verilen örnek vaka sunumlarıyla desteklemek ve öğrendiklerini dökebilme yeterliliğine ulaştırmak amaçlanmaktadır.

Eğitimin İçeriği:

• Okul psikologluğu ve okul psikolojik danışmanlığı alanlarında tarihsel perspektif

• Okulda ilk gün neler yapacağım?

• Çocukları okula uyum sürecinde nasıl destekleyebilirim?

• Okulda çalışan diğer arkadaºlarımı nasıl motive edebilirim?

• Veliler ile nasıl iletişim kurmalıyım?

• Çocuklar ile nasıl iletişim kurmalıyım?

• Okul öncesi grupta her yaş için uygulanabilecek eğitim programı noktasında neler önerebilirim?

• Ailelere yönelik düzenlenen seminerleri verirken nelere dikkat etmeliyim?

• Aile görüşmelerinde nasıl bir sunum yapmalıyım?

• Çocukların gelişimini nasıl takip etmeliyim?

• Gelişimi destekleme çalışmalarına örnekler

• Ailelerden sık duyduğumuz sorulara verilebilecek cevaplar

• öğrenci gözlem formu

•Anamnez ve ön kayıt formu

Eğitime Kimler Katılabilir?

Eğitime psikoterapi alt yapısına sahip, vaka ve klinik tecrübesi olan hekimler, ruh sağlığı profesyonelleri ve alanda eğitim alan lisans ve lisansüstü öğrencileri katılabilir.

Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler

Psikologlar

Psikolojik Danışmanlar

Psikoloji ve PDR Öğrencileri

Sosyal Hizmet Uzmanları

Aile Danışmanları

Not: Yukarıdaki meslek profesyonelleri dışında kesinlikle kayıt kabul edilmemektedir.

Kayıt için son gün: 28 ŞUBAT 2021

Kesin kayıt işlemi için eğitim öncesi toplam ücretin 250TL`si yatırılması gerekmektedir.

Soru ve Detaylı Bilgi İçin:

0545 977 60 58

https://www.facebook.com/events/1799015430274156/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22extra_data%22%3A%22%22%2C%22mechanism%22%3A%22surface%22%2C%22surface%22%3A%22home%22%7D%2C%7B%22extra_data%22%3A%22%22%2C%22mechanism%22%3A%22surface%22%2C%22surface%22%3A%22create_dialog%22%7D]%7D

*Bankaya ödeme yaparken katılımcı isminin belirtilmesi gerekmektedir.

*ATM’den ödeme durumunuzda ödeme yaptığınız anda 0212 273 10 32 numaralı telefonlarımızdan lütfen bilgi veriniz. (Ad Soyad ve TC Kimlik gibi bilgileriniz ATM ödemelerinizde gözükmemektedir.)

*Ödemenizi tamamladıktan sonra danismanlik@psikoterap-ist.com mail adresine veya ilgili telefon numaralarına ödeme bildirimi yapılmaldır.

*Ücret yatırılmadan yapılan kayıtlar ön kayıt hükmündedir. Eğitime başlamadan önce ön kayıt bedeli olan 250 TL ya da ücretin tamamının yatırılması gerekmektedir.

*Eğitim başlama tarihine 15 gün kaldığında eğitime katılım iptali ve eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmemektedir.

*Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kursiyer en az 5 gün önceden bilgi vermek kaydıyla bu hakkını bir yıl süreyle başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.

 

*PsikoTerap-İST hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Eğitimin iptali halinde ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.

 

*PsikoTerap-İST, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

Eğitimcinin kısa özgeçmişi:

Funda Egeli Bora 2010 yılında burslu olarak okuduğu İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümünden dereceyle ve "üstün onur belgesi" ile mezun olmuştur. Aynı yıl İstanbulTicaret Üniversitesi`nde burslu olarak yüksek lisansa başlamış ve uzmanlığını tamamlamıştır.2010 yılında Düşler Şatosu Anaokulları`nda çalışmaya başlamış, 2015 yılı Haziran ayına kadar çalıştığı kurumda çocukların psikolojik açıdan sağlıklı gelişimleri için gerekli önlemleri almak, ruh sağlığı ve çocuk ruh sağlığı konularında kurumda bulunan tüm personeli bilgilendirme, okul idaresi, aile eğitimi çalışmalarının planlanması ve uygulamasına aktif olarak katılmak, çocuk ve aile danışmanlığı alanlarında hizmet vermiştir.Eş zamanlı olarak çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde bireysel danışmanlık, çocuk danışmanlığı, evlilik ve çift terapisi yapmış; çocuklarda duyguya bağlı davranış problemleri (kardeş kıskançlığı, alt ıslatma, tırnak yeme vb), boşanma döneminde çocuk, kaygı ve korkular, öfke kontrol problemi, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu gibi konularda danışmanlık vermiştir. Farklı anaokullarında "Okul Öncesi Eğitimin Önemi" ve "İlkokula Hazırlık" konularında öğretmen ve veli eğitimleri gerçekleştirmiştir. Şuan PsikoTerap-İST Eğitim ve Danışmanlık Merkezin`de Çocuk Psikoloğu olarak hizmet vermektedir.

 

 

 

 

 

 

EĞİTİMLER