ONLİNE DİKKAT TESTLERİ EĞİTİMİ
   

ONLİNE DİKKAT TESTLERİ EĞİTİMİ

 

Eğitimin süresi: 6 akademik saat

Eğitim Tarihi: 27 ŞUBAT 2021

Eğitim Saati: 12.00-17.00

Kontenjan: 20 kişi

Ücret: 450 TL (Materyal Dahil)

Eğitimci: Uzman Klinik Psikolog Funda Egeli Bora

Eğitim Koordinatörü: Uzman Klinik Psikolog Damla Kankaya

 

 

EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

Çalışma ve iyi öğrenme için dikkatin toplanması ve uzun süre dağılmaması çok önemlidir. Dikkat testlerinin uygulanması dikkat düzeyini tanıyarak, öğrenci, sınıf ve okul düzeyinde gerekli önlemleri alabilmenizi sağlayabilmektedir.

Eğitimde çocukların gelişimlerini sağlıklı bir şekilde gözlemlemeye olanak sağlayan ve güncel olarak kullanılan dikkat değerlendirme testlerinin uygulama ve raporlama yetkilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır. Dikkat testlerinin uygulanması dikkat düzeyini tanıyarak, öğrenci, sınıf ve okul düzeyinde gerekli önlemleri alabilmenizi sağlayabilmektedir.

Eğitimde katılımcıların çocuk veya ergen hakkında geniş bilgiye sahip olmasına katkı sağlayacak, alanda aktif olarak kullanılan toplam 4 adet  dikkat ve algı testinin tanıtımı, yönergesi, nasıl yapıldığı, nasıl raporlandığı bilgileri aktarılacak daha sonra raporlama örnekleri sunulacaktır.

 

D2 DİKKAT TESTİ: 9- 60 yaş arasına uygulanır. Seçici dikkatin ve zihinsel konsantrasyonu belirlemek için geliştirilmiştir. Psikomotor hız, doğru ve yanlış işaretlemeler gösterilen performansın kalitesi bu testte değerlendirilmektedir.

 

FRANKFURTER DİKKAT TESTİ

60 ile 72 ay arası çocuklara uygulanan, elma ve armut resimlerinden oluşan bir testtir. En fazla 90 saniyede bitirilmesi istenen test, elma ve armut resimlerinden oluşur ve çocuğun dikkat seviyesini ölçmektedir.

BURDON DİKKAT TESTİ: 10 ila 20 yaş arasındaki bireylere dikkati gücünü ölçmek amacıyla uygulanan bir dikkat testtir. En yaygın kullanılan dikkat testlerinden biridir. Metin içerisindeki istenilen harfleri bulmakla gerçekleşir.

FROSTİG GELİŞİMSEL GÖRSEL ALGI TESTİ: 4-8 yaş arasında olan çocuklardaki görsel algı problemlerini ve derecesini saptamak için uygulanır. Çocukların görsel algı kavramı, görsel uyaranları tanıma, ayırt etme ve daha önceki deneyimlerle ilişkili olarak yorumlama yeteneğini değerlendirmeyi sağlayan bir algı testidir.

 

 

Kayıt için son gün: 20 ŞUBAT 2021

Kesin kayıt işlemi için eğitim öncesi toplam ücretin 250TL`siyatırılması gerekmektedir.

 

Soru ve Detaylı Bilgi İçin:

0545 977 60 58 /

0212 273 10 32

https://www.facebook.com/events/213959150410470/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22extra_data%22%3A%22%22%2C%22mechanism%22%3A%22surface%22%2C%22surface%22%3A%22home%22%7D%2C%7B%22extra_data%22%3A%22%22%2C%22mechanism%22%3A%22surface%22%2C%22surface%22%3A%22create_dialog%22%7D]%7D

 

*Bankaya ödeme yaparken katılımcı isminin belirtilmesi gerekmektedir.

*ATM’den ödeme durumunuzda ödeme yaptığınız anda 0212 273 10 32 numaralı telefonlarımızdan lütfen bilgi veriniz. (Ad Soyad ve TC Kimlik gibi bilgileriniz ATM ödemelerinizde gözükmemektedir.)

*Ödemenizi tamamladıktan sonra danismanlik@psikoterap-ist.com mail adresine veya ilgili telefon numaralarına ödeme bildirimi yapılmaldır.

*Ücret yatırılmadan yapılan kayıtlar ön kayıt hükmündedir. Eğitime başlamadan önce ön kayıt bedeli olan 250 TL ya da ücretin tamamının yatırılması gerekmektedir.

*Eğitim başlama tarihine 15 gün kaldığında eğitime katılım iptali ve eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmemektedir.

*Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kursiyer en az 5 gün önceden bilgi vermek kaydıyla bu hakkını bir yıl süreyle başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.

*PsikoTerap-İST hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Eğitimin iptali halinde ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.

*PsikoTerap-İST, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

 

Eğitimcinin Kısaca Özgeçmişi:

UZMAN KLİNİK PSİKOLOG FUNDA EGELİ BORA

2010 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji (Tam Burslu) Bölümü`nden mezun olmuştur.

2012 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Klinik Psikoloji (Tam Burslu) alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2012 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Klinik Psikoloji (Tam Burslu) alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

PsikoTerap-İST Eğitim ve Danışmanlık Merkezin`de Çocuk Psikoloğu olarak hizmet vermekte ve aynı zamanda kurumumuzda Çocuk Resimlerinin Psiko Pedagojik Analizi ve Çocuk Testleri Eğitimi`ni vermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

EĞİTİMLER