İSTANBUL KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ
 

İSTANBUL KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ

Eğitim süresi; 16 saat
Eğitim tarihi: 8-9 ŞUBAT 2020
Eğitim saati: 10:00 -18:00 
Eğitim Ücreti: 650 TL
Eğitimci: Uzman Klinik Psikolog Merve Özen Dursun
Eğitim Koordinatörü: Uzman Klinik Psikolog Damla Kankaya
Eğitimin Amacı;
katılımcıların kısa süreli çözüm odaklı terapinin uygulama ilke ve teknikleri konusunda bilgi ve deneyim kazanmalarını sağlamaktır. Eğitim, vaka analizleri ve süpervizyon ile desteklenerek, katılımcılara uygulama becerileri kazandırılması amaçlanmaktadır. 
Kısa süreli Çözüm odaklı Terapi Nedir?
Bu model sorunun kaynağından çok, çözüm odaklı yaklaşımla çalışan bir terapi modelidir. Bu yaklaşıma göre amaç danışana yeni deneyimler kazandırmak değil, geçmiş yaşamındaki başarılı deneyimleri ve güçlü yönlerinin vurgulanmasına öncelik vererek danışanı cesaretlendirmektir. Bu sayede işlevselliği bozulmuş danışan geçmişte sorunları ile nasıl baş edebildiğini hatırlamakta, öznel iyi oluşu sağlanmakta ve sonrasında “iyileştirme seansları” ile süreç ilerlemektedir. 

Eğitimin İçeriği
Çözüm odaklı terapinin uygulanmasında temel ilke ve prensipler
Sistemik yaklaşım kapsamında çözüm odaklı danışmanlık
İlişki kurma, problem dinleme, yeniden çerçeveleme, övgü, istisnaları belirleme, amaç belirleme, mucize sorular, derecelendirme çözüm geliştirme, mesaj yazma, değişimi fark etme
Çözüm odaklı danışmanlık yaklaşımı soru örnekleri
Kısa süreli yaklaşım uygulamaları
Bireysel uygulamalar
Küçük grup uygulamaları
Aileler ile çözüm odaklı yaklaşım
Çocuk, ergen, yetişkin ve ailelerle çözüm odaklı danışmanlık uygulamaları
Çözüm odaklı danışmanlıkla ilgili uygulama deneyimlerinin paylaşılması,
Çözüm odaklı danışmanlıkla ilgili zorlanılan alanlar
Vaka analizleri 

Kayıt için son gün: 1 ŞUBAT 2020
Kesin kayıt işlemi için eğitim öncesi toplam ücretin 250 TL`si yatırılması gerekmektedir.

Soru ve Detaylı Bilgi İçin:
0545 977 60 58 / 0212 273 10 32


https://www.facebook.com/events/1460931717393936/

Eğitimcinin Özgeçmişi

Merve Özen Dursun, lise öğrenimini tamamladıktan sonra 2007 yılında üstün başarı bursu ile kazanmış olduğu Beykent Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyat Bölümünü 2011 yılında,

Psikoloji Bölümünü 2012 yılında yüksek onur öğrencisi olarak tamamlayarak mezun oldu.

Lisans eğitimi sonrası İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyon eğitimi alan Merve Özen Dursun, Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümünde yüksek lisans eğitimini “Sosyal Yardım Alan Bireylerde Depresyon ve Umutsuzluk Düzeyleri” başlıklı tezi ile tamamlamıştır.

 

Eğitim süreci boyunca; Balıklı Rum Hastanesi, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde erkek ve madde bağımlıları servisinde stajyer psikolog olarak yer almıştır. Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde hizmet vermiş, Beyoğlu İlçesindeki yüzlerce haneyi ziyaret ederek sosyal incelemelerde bulunmuştur.

*Bankaya ödeme yaparken katılımcı isminin belirtilmesi gerekmektedir.

*ATM’den ödeme durumunuzda ödeme yaptığınız anda 0212 273 10 32 numaralı telefonlarımızdan lütfen bilgi veriniz. (Ad Soyad ve TC Kimlik gibi bilgileriniz ATM ödemelerinizde gözükmemektedir.)

*Ödemenizi tamamladıktan sonra danismanlik@psikoterap-ist.com mail adresine veya ilgili telefon numaralarına ödeme bildirimi yapılmaldır.

*Ücret yatırılmadan yapılan kayıtlar ön kayıt hükmündedir. Eğitime başlamadan önce ön kayıt bedeli olan 250 TL ya da ücretin tamamının yatırılması gerekmektedir.

*Eğitim başlama tarihine 15 gün kaldığında eğitime katılım iptali ve eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmemektedir.

*Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kursiyer en az 5 gün önceden bilgi vermek kaydıyla bu hakkını bir yıl süreyle başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.

*PsikoTerap-İST hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Eğitimin iptali halinde ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.

*PsikoTerap-İST, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

 

 

 

 

 

EĞİTİMLER