WISC-R Zeka Testi Eğitimi
WISC-R ZEKA TESTİ EĞİTİMİ
 

 
Eğitimin Süresi: 16 Saat
Eğitim Tarihi: 22-23 Aralık  2018
Eğitim Saati: 10:00 – 18:00
Eğitim Yeri: PsikoTerap-İST Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Mecidiyeköy / İstanbul (Cevahir AVM yanı)
Eğitimci: Uzman Psikolog Elif YİĞİT
Kontenjan:10 kişi
Ücret:990 TL (Wisc-R Çantası Dahil)
 

Eğitimin Amacı:

 

Eğitimin amacı katılımcılara WISC-R zeka testinin içeriği ve uygulaması hakkında bilgi ve yetkinlik kazandırmak ve eğitim sonrasında WISC-R zeka testini uygulama, değerlendirme ve raporlama yeterliliğine sahip olmalarını sağlamaktır.

 
 Testin Amacı:

Türkiye’de standardizasyonu, geçerlilik ve güvenilirliği yapılmış en önemli zeka testlerinden birisi olan Wechsler Intelligence Scale for Children (WISC-R) zeka testi 6-16 yaş grubu bireylere uygulanır ve bu yaş grubundaki bireylerin zeka bölümünü yani IQ puanını ortaya çıkarır.Test; 6 sözel, 6 performans olmak üzere 12 alt testten oluşmaktadır. Test sonucunda bireyin sözel, performans ve genel olmak üzere üç zeka bölümü yani üç IQ puanı elde edilir.

Özetle

 

Genel Bilgi Alt Testi; çocuğun bilgi düzeyini,

Resim Tamamlama Alt Testi; çocuğun ayrımlaştırma ve görsel algılama yeteneğini,

Benzerlikler Alt Testi; çocuğun genelleme ve soyut düşünme yeteneğini,

Resim Düzenleme Alt Testi; çocuğun dikkat, muhakeme ve neden-sonuç ilişkisi kurabilme yeteneğini,

Aritmetik Alt Testi; çocuğun dikkatini tek bir nokta üzerinde yoğunlaştırabilme ve akıldan işlem yapabilme becerisini,

Küplerle Desen Alt Testi; çocuğun görsel analiz ve sentez yeteneğini,

Sözcük Dağarcığı Alt Testi; çocuğun çevre ve eğitimden en çok etkilenen yeteneği olan sözcük bilgisini ve onu ifade edebilme yeteneğini,

 Parça Birleştirme Alt Testi; çocuğun görsel organizasyon ile tümevarım yeteneklerini,

Yargılama Alt Testi; çocuğun bağlantı kurabilme ve akıl yürütebilme yeteneğini,
 
Şifre Alt Testi; çocuğun görsel algısını ve görsel kinetik koordinasyon hızını,
 
Sayı Dizisi Alt Testi; çocuğun sözel hafızasını ve dikkatini,
 
Labirentler Alt Testi; çocuğun dikkat ve görsel kinetik yeteneğini ölçer.
 
Ayrıca Wisc-r ; psikolojik durum, dikkat,motivasyonu ve organik kaynaklı bazı sorunlar hakkında da ciddi ipuçları sağlar.


Örnek uygulamalar ve vaka tartışmaları yapılacağı için kişi sayısı sınırlı tutulmuştur. Katılımcılardan eğitim sonunda 3 uygulama yapıp teslim etmeleri istenecektir.

EĞİTİMCİNİN KISA ÖZGEÇMİŞİ

İstanbul doğumlu Elif YİĞİT ilköğretim ve liseyi İstanbul` da tamamladıktan sonra Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazanmıştır. Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur öğrencisi olarak mezun olmuş, ve uzmanlığını aynı üniversitede Klinik Psikolog olarak tamamlamıştır. Uzmanlık tezini "Okul Öncesi Dönemdeki Çocukların Bağlanma Örüntüsünün Davranış Problemleri ve Ebeveyndeki Psikopatolojik Belirtiler Açısından İncelenmesi" üzerine tamamlamıştır. Uzmanlık stajını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi` nde tamamlamıştır.

Çocuk Değerlendirme Testleri (D2 Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, AGTE, Benton Görsel Bellek Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Bendar Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu,Porteus Labirentler Testi, Çocuklar İçin Algı Testi, Bier Cümle Tamamlama Testi, Louissa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Bir İnsan Çiz Testi, Bir Aile Çiz Testi) Eğitimi, Hipnoz Eğitimi ( Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ), Wısc-r Zeka Testi, CAS Bilişsel Değerlendirme Sistemi ( Cognitive Assesment System-İstanbul Üniversitesi), Çocuklarda Özel Öğrenme Güçlüğü eğitimlerini tamamlamış olup meslek hayatı boyunca birçok çocuk üzerinde uygulama ve değerlendirme yapma imkanı bulmuştur.Aile ve çocuk terapileri alanında hizmet vermektedir.

Kayıt için son gün: 15 Aralık 2018

Kesin kayıt işlemi için eğitim öncesi toplam ücretin 250 TL`siyatırılması gerekmektedir.

Soru ve Detaylı Bilgi İçin:
0545 977 60 58 /
0212 273 10 32
danismanlik@psikoterap-ist.com

Kesin kayıt işlemi için eğitim öncesi toplam ücretin 250 TL`si yatırılması gerekmektedir.

 

*Bankaya ödeme yaparken katılımcı isminin belirtilmesi gerekmektedir.

*ATM’den ödeme durumunuzda ödeme yaptığınız anda 0212 273 10 32 numaralı telefonlarımızdan lütfen bilgi veriniz. (Ad Soyad ve TC Kimlik gibi bilgileriniz ATM ödemelerinizde gözükmemektedir.)

*Ödemenizi tamamladıktan sonra danismanlik@psikoterap-ist.com mail adresine veya ilgili telefon numaralarına ödeme bildirimi yapılmaldır.

*Ücret yatırılmadan yapılan kayıtlar ön kayıt hükmündedir. Eğitime başlamadan önce ön kayıt bedeli olan 250 TL ya da ücretin tamamının yatırılması gerekmektedir.

*Eğitim başlama tarihine 15 gün kaldığında eğitime katılım iptali ve eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmemektedir.

*Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kursiyer en az 5 gün önceden bilgi vermek kaydıyla bu hakkını bir yıl süreyle başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.

*PsikoTerap-İST hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Eğitimin iptali halinde ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.

*PsikoTerap-İST, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.                          

 

 

 

 

EĞİTİMLER