Psk. Sude Ceylin BARS
 
 

Lise öğrenimini 2017 yılında tamamladıktan sonra, tam burslu olarak İstanbul Esenyurt Üniversitesi psikoloji bölümüne başlamış, üstün onur belgesiyle 2021 yılında mezun olmuştur.


Lisans öğrenimi sırasında ve mezun olduktan sonra İstanbul (ÇAPA) Tıp Fakültesi Hastanesi ve özel kliniklerde stajyer psikolog olarak klinik stajlarını tamamlayarak, yoğunlukla yetişkinlerde çalışmıştır.


Yetişkinlere yönelik Bilişsel Davranışçı Terapi, Aile ve Çift Terapisi, Cinsel Terapi, MMPI (Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Uygulama ve Yorumlama Eğitimi, Yetişkinlerde Klinik Batarya ve Görüşme Teknikleri Eğitimlerini almıştır. Aynı zamanda Ankara Gelişim Tarama Enavanteri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Burdon Dikkat Testi, Catell 2-A, 3-A Zeka Testleri, Frankfurter Dikkat Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Koppitz İnsan Çizim Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi eğitimleri de bulunmaktadır. Yetişkin ve çiftlerle yürütmekte olduğu seanslarında Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemiyle ilerlemektedir.


Şu anda aktif olarak PsikoTerap-İST Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Antalya/Konyaaltı şubesinde, danışanlarına yüz yüze veya online olarak danışmanlık vermektedir.