Uzman Psk. Nagehan BAŞGÜN HOPLAR
 

Nagehan BAŞGÜN HOPLAR,

Lise eğitimini 2012 yılında tamamladıktan sonra, üniversite eğitimini İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden onur öğrencisi olarak tamamlamıştır.

Lisans eğitimi süresince Arnavutluk ve Almanya’da çeşitli projelerde bulunup, eğitimine katkı sağlamıştır. Lisans eğitiminde çeşitli okul kademelerinde stajını tamamlarken, Özel Eğitim Merkezi, Psikolojik Danışmanlık merkezlerinde de gönüllü olarak çalışmaya devam etmiştir.

Lisans eğitimi sonrası İstanbul Gelişim Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini ‘Ergen Öğrencilerde İnternet Bağımlılığı, Ebeveynlik ve Bağlanma Tarzları İlişkisinin İncelenmesi’ başlıklı tezi ile tamamlamıştır.

Bu esnada çeşitli özel okullarda Psikolojik Danışman olarak ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmet Merkezi’nde Eğitim Danışmanlığı biriminde Psikolog olarak çalışmış olup çeşitli televizyon ve radyo programlarına katılmıştır.

Şu anda Özel Düşünür Koleji’nde psikolojik danışman olarak iş hayatını sürdürmektedir. Aynı zamanda PsikoTerap-İST Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Antalya Şubesinde çocuk ve ergenlere yönelik; Oyun Terapisi, Tercih Danışmanlığı, Öfke Kontrolü, Ergenlik Problemleri, Bireysel Danışmanlık alanlarında hizmet sunmaktadır.

 Aldığı Eğitimler ve Sertifikalar

Uygulayıcı Oyun Terapisi Eğitimi

Madde Bağımlılığı Eğitimi

Aile Eğitim Programı Uygulayıcı Eğitimi

Ölüm, Yas ve Travma Eğitimi

MMPI (Çok Yönlü Kişilik Envanteri Uygulayıcı Eğitimi)

Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Sinirbilim-Psikoloji

Duygu Dünyamız ve Davranışsal Psikopatoloji

Madde Bağımlılığına Karşı “Şimdi Daha Güçlüyüz” Eğitim Programı

Farkındalık Günleri I (İzüçem, Etkinlik düzenleyicisi olarak çalıştım)

Diksiyon Eğitimi

İş ve Sosyal Hayatta İletişim