Psikolojik Danışman Emine KÖKEN
 
Psikoterap-İST Antalya Şubesi
 
Emine KÖKEN
Lise eğitimini Manavgat Hatice Sezer Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladıktan sonra Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden onur belgesiyle mezun olmuştur.

 

Lisans Eğitimi süresince Fakülte Temsilcisi ve Bölüm Temsilcisi olarak PDR kulübünü ekibiyle kurmuş, seminerler düzenlenmesini sağlamış, Ulusal Kongre ve Üniversite Seminerlerine katılmıştır. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneğinde fahri üye olarak üniversitede temsilciliğini yaparak çeşitli görevlerde rol almıştır.

 

Lisans eğitiminde çeşitli okul kademelerinde stajını tamamlarken, Özel Eğitim Merkezi, Psikolojik Danışmanlık merkezlerinde de gönüllü olarak çalışmaya devam etmiştir. Mezun olur olmaz özel bir Psikolojik Danışma merkezinde Psikolojik Danışman olarak başlamış ve kendini geliştirmeyi hedeflemiştir.

 

Bu sırada; Aile ve Çift Terapisi, Boşanma Terapisi, Cinsel Terapi, Oyun Terapisi Eğitimlerini tamamlamıştır. Birçok Sertifikasyon ve Eğitim Programlarına katılmıştır ve kendini halen geliştirmeyi hedeflemektedir.

 

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği asil üyesidir.

 

Şu anda, Yüksek Lisans yapmaya hazırlanırken bir yandan da, Özel Konyaaltı Bahçeşehir Koleji’nde Okul Psikolojik Danışmanlığını yürütmektedir. Aynı zamanda PsikoTerap-İST Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Antalya Şubesinde ergen ve yetişkinlere yönelik; Tercih Danışmanlığı, Öfke Kontrolü, Ergenlik Problemleri, Bireysel, Cinsel, Aile ve Çift Terapileri alanlarında hizmet sunmaktadır.

 

ALDIĞI EĞİTİMLER VE SAHİP OLDUĞU SERTİFİKLAR:

- Cinsel Terapi Eğitimi

- Aile ve Çift Terapisi Eğitimi

- Boşanma Terapisi

- Oyun Terapisi