Uzm.Psk.Handan HORASAN

Uzm.Psk. Handan Horasan 2008 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümünü tam burslu olarak kazandı ve tamamlayarak psikolog ünvanı aldı. Lisans öğrenimi süresince Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Prof. Dr. Bengi Semerci Enstitüsü, Üsküdar Devlet hastanesi gibi kurumlarda stajyer psikolog olarak görev aldı.


Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Bu süreçte yine Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hastalarla birlikte çalışmalar ve Müzik alanındaki faaliyetleriyle hastaneye farklı bir soluk kazandırmaktadır. Müzikle profesyonel anlamda ilgilenen psikologumuz seanslarında müziğin rahatlatıcı, iyi gelen özelliklerinden faydalanmakta ve müziği terapi sürecini destekleyen bir unsur olarak yorumlamakta yine bu alanda eğitim ve araştırmalarına devam etmektedir.


Çeşitli Psikoterapi eğitimleri alarak kendini geliştirmekte olan psikologumuz, 2015’te Darıca Psikoterapi Enstitüsünde Prof.Dr. Tahir Özakkaş’ın öğrencisi olarak Bütüncül Psikoterapi Eğitim ve süpervizyon sürecine başlamış ve devam etmektedir.


Şuan PsikoTerap-İST Eğitim ve Danışmanlık Merkezi`nde Bireysel Terapi hizmeti vermektedir.