Uzm.Psk.Gizem BODUR
 
1984 İstanbul doğumlu Gizem Bodur 2007 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. 2008-2010 yılları arası Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Yüksek Lisans süresince Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) süpervizyonu almıştır ve Dr. Christine A. Padesky ve Dr. Leslie Sokol tarafından verilen BDT ile ilgili eğitimlere katılmıştır. 
 
Yanı sıra 2008-2013 yılları arasında beş yıl boyunca EFTA (European Family Therapy Association) üyeliğindeki İFTİ`ye (İstanbul Family Therapy Institution) bağlı Yrd. Doç. Dr. Psikiyatr Murat Dokur tarafından verilen 500 saatlik Aile ve Çift Terapisi eğitimini ve süpervizyonunu yapmıştır.Ayrıca EFTA ve IFTI tarafından uluslararası düzenlenen pek çok kongreye ve her yıl gerçekleşen çeşitli uzmanların çalışma gruplarına halen katılmaktadır.
 
Bakırköy Kent Konseyi Kadın Meclisi`ne bağlı Kadın Danışma Evi`nde gönüllü olarak ergenleri ve yetişkin kadınları desteklemeye yönelik bireysel ve aile-çift terapisi uygulamalarında bulunmuştur. Mezun olduğu dönemden bu yana kadar özel ya da belediyeye bağlı çeşitli kurumlarda hem zihinsel engelli hem de normal çocuklar/gençler ve ailelerine yönelik çalışmalarda bulunmuştur.
 

PsikoTerap-İST Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde yetişkin ve ergenlere yönelik bireysel terapi ve aile-çift terapisinin yanı sıra aile danışmanlığı ve oyun terapisi alanlarında hizmet sunmaktadır.

 
 
ALDIĞI EĞİTİMLER VE SAHİP OLDUĞU SERTİFİKALAR


- Aile ve Çift Terapisi (500 Saat) Eğitimi ve Süpervizyonu İFTİ

- Oyun Terapisi 1 (12 Saat)

- Bilişsel Davranışçı Terapi

- Şema Terapi

- Geştalt Terapi

- Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyonu

- Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)

- Gessell Gelişim Ölçeği

- Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)

- Peabody Resim Kelime Testi

- Denver II Gelişimsel Tarama Testi

- Rorschach

- WISC-R Çocuk ve Ergenlere Yönelik Zeka Testi

- TAT