Uzm.Psk. Funda EGELİ BORA
 
 
23.09.1987 İstanbul doğumlu Funda Egeli Bora 2010 yılında burslu olarak okuduğu İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümünden dereceyle ve "üstün onur belgesi" ile mezun olmuştur. Aynı yıl İstanbul Ticaret Üniversitesi`nde burslu olarak yüksek lisansa başlamış ve uzmanlığını 2012 yılında tamamlamıştır. Üniversite eğitim hayatı boyunca 2 yıl Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi`nde gönüllü stajyerlik yapmıştır. Ayrıca Doğa Koleji`nde stajyer okul psikoloğu olarak görev alan Funda Egeli Bora; sonraki stajlarını klinik alanda Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, NP Nöropsikiyatri Hastanesi`nde gerçekleştirmiştir.
 
2010 yılında Düşler Şatosu Anaokulları`nda çalışmaya başlamış, 2015 yılı Haziran ayına kadar çalıştığı kurumda çocukların psikolojik açıdan sağlıklı gelişimleri için gerekli önlemleri almak, ruh sağlığı ve çocuk ruh sağlığı konularında kurumda bulunan tüm personeli bilgilendirme, okul idaresi, aile eğitimi çalışmalarının planlanması ve uygulamasına aktif olarak katılmak, çocuk ve aile danışmanlığı alanlarında hizmet vermiştir.
 
Eş zamanlı olarak çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde bireysel danışmanlık, çocuk danışmanlığı, evlilik ve çift terapisi yapmış; çocuklarda duyguya bağlı davranış problemleri (kardeş kıskançlığı, alt ıslatma, tırnak yeme vb), boşanma döneminde çocuk, kaygı ve korkular, öfke kontrol problemi, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu gibi konularda danışmanlık vermiştir. Farklı anaokullarında "Okul Öncesi Eğitimin Önemi" ve  "İlkokula Hazırlık" konularında öğretmen ve veli eğitimleri gerçekleştirmiştir.

 

Şuan PsikoTerap-İST Eğitim ve Danışmanlık Merkezin`de Çocuk Psikoloğu olarak  hizmet vermektedir.

 
 

Aldığı eğitimler ve sahip olduğu sertifikalar 

Aile ve çift terapisi

Rorschach testi

Tematik algı testi(tat)

Childrens apperception test (cat)

Luisa duss psikanalitik öykü tamamlama testi

Metropolitan okul olgunluğu testi

Ankara gelişim tarama envanteri(agte)

Denver gelişim testi

Gesell gelişim testi

Porteus labirentleri zeka testi

Catell zeka testi

Bender gestalt algı testi

Benton görsel algı testi

Peabody resim kelime testi

Good enough testi

İnsan kaynakları yönetimi sertifika programı

Okul öncesi yöneticilik